دستگاه میکسر و هم زن

دستگاه پرکن رنگ

دستگاه پرکن رنگ روغنی,پرکن رنگ,ماشین آلات بسته بندی رنگ یک کیلویی و چهارکیلویی و گالنی,فروش دستگاه پرکن رنگ,فروش دستگاه پرکن رنگ روغنی,ساخت دستگاه پرکن رنگ روغنی ,سازنده دستگاههای پرکن رنگ,قیمت دستگاه پرکن رنگ

ماشین سازی به آفرین طراح و سازنده انواع پرکن رنگهای روغنی و پلاستیک در احجام مختلف میباشد. دستگاههای پیوسته بسته بندی رنگ شامل : دستگاه پرکن دستگاه درب بند فشاری (غلطکی) دستگاه انگشتی

یک‌شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
Sunday, July 21, 2019
behafarinco


 

ماشین سازی به آفرین طراح و سازنده انواع پرکن رنگهای روغنی و پلاستیک در احجام مختلف میباشد.

دستگاههای پیوسته بسته بندی رنگ شامل :

1- دستگاه پرکن

2- دستگاه درب بند فشاری (غلطکی)

3- دستگاه انگشتی


 


 

رنگ های روغنی

در این نوع رنگها، رنگ دانه را در یک روغن خشک شونده که آستر گلیسیرین با اسیدهای چرب نظیر اسیدهای اولیک و یا لینولنیک میباشد حل میکنند. این روغن ها در هوا اکسیده شده و به ترکیبات سیر شده تبدیل می شوند و لایه ای سخت و مقاوم و محافظ، تشکیل می دهند که از نفود آب در رنگ دانه جلوگیری میکند.


 

رقیق کننده:

برای رقیق کردن و سهولت کاربرد رنگ به کار میرود و معمولا یک حلال هیدروکربنی نظیر تربنتین است که به روغن تربانتین شهرت دارد.


 

خشک کننده:

یکی از اجزای رنگ های روغنی است که در حقیقت نقش کاتالیزور در تسریع اکسیداسیون و خشک شدن رنگها را دارد و معمولا مخلوطی از اکسیدهای سرب، منگنز و کبالت در (روغن بزرک) بصورت آستر مصرف میشود.

رنگ روغنی ترکیبی است از پودر رنگ، حلال، روغن، جلا، اسکاتیف، مواد انعطاف دهنده و غیره است که به نوع پودر رنگ، دارای رنگهای متفاوتی است. رنگ روغنی به دو دسته مات و براق تقسم میشود.

از این رنگ برای مصارفی که در معرض رطوبت قرار میگیرند مانند: در و پنجره های ساختمان، کابینت آشپزخانه و کلا اشیای قابل شستشو استفاده میشود.


 

مزیت مهم رنگهای روغنی:

نسبت با سایر پوشش ها به دلیل میکروب کشی و ضدعفونی کننده ساختمان می باشدو برای همین هم با وجود این همه رقابت بین کارخانه های رنگ و سایر پوشش های این کارخانه های رنگ هستند که در طول سالها به تولید رنگ مشغولند.

رنگهای پوششی(رنگ روغنی) ترکیبی:

از رنگدانه ها، رنگدانه یارها، حلال، روغن اسکاتیف، روغن برزک و ... می باشد. رنگهای روغنی به وسیله تینر روغنی رقیق می شوند و رنگها هوا خشک هستند. این رنگها در دو نوع مات و براق به بازار عرضه میشوند و قابل استفاده با قلم مو، پیستوله و غلطک میباشند. رنگهای روغنی حدود 12 ساعت لازم دارند تا بطور نهایی خشک شوند و برای خشک شدن سطحی در حدود 4 تا 6 ساعت زمان لازم است.

البته دمای هوا تاثیر زیادی دارد. رنگهای روغنی در قوطی های 1/2 و 1/4 و 4/1 و 20 لیتر به بازار عرضه میشوند.(توضیح اینکه رنگ در بازار بصورت عامیانه به کیلو سنجیده میشود ولی واحد حجمی آن به لیتر میباشد).
در گذشته برای مات کردن رنگهای روغنی براق، مقداری مل الک شده داخل آن ریخته و آن را خوب مخلوط میکردند که اینکار علاوه بر زبری رنگ باعث گرانروی آن میشد.

که برای از بین بردن زبری و گرانروی آن مقداری تینر روغنی و روغن الیف به آن اضافه میکردند.

رنگهای روغنی براق استحکام و بهداشت بیشتری نسبت به رنگهای روغنی مات دارند. امروزه برای رنگ آمیزی مصنوعات چوبی کمتر از رنگ روغن استفاده میشود زیرا این رنگها مدت زیادی برای خشک شدن نیاز دارند. این رنگها قابل استفاده با قلم مو، پارچه بدون پرز، پیستوله و غلطک میباشد.

در صورت نبودن تینر روغنی از بنزین و نفت بعنوان رقیق کننده میتوان استفاده نمود.

البته در سالهای اخیر با ورود مواد اولیه کارخانه جات رنگ سازی از کشور چین (اکثرا) بجای آلمان بالطبع نمیتوان توقع کیفیت 30 سال کارکرد که بعضی از کارفرمایان مسن توقع دارند را داشت. ولی در عین حال تقریبا تمامی کارخانجات رنگ سازی ایران تولیدات با کیفیت استاندارد دارند و بنظر میرسد استاندارد رنگهای روغنی اجباری شده باشد.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


ثبت سفارش

تماس با ما

آدرس: کیلومتر20 جاده قدیم کرج، شهرقدس،
بلوار 45 متری انقلاب، انتهای خیابان چمن، خیابان صنعت

تلفن:          46897086 -021

فکس:         46862890 -021

ایمیل:         info@behafarinco.ir

SANADATA | SanaCMS 7.3

بسته بندی,دستگاه های بسته بندی,سازنده دستگاه,بستهبندی,ماشین سازی به آفرین ,سازنده ماشین آلات,ماشین آلات صنعتی