دستگاه میکسر و هم زن

بسته بندی روغن

پرکن روغن,پرکن روغن خوراکی و صنعتی,فروش دستگاه پرکن روغن,فروش دستگاه پرکن روغن خوراکی و صنعتی,خرید دستگاه پرکن روغن,خرید دستگاه پرکن روغن صنعتی,قیمت دستگاه بسته بندی روغن,سازنده دستگاه بسته بندی روغن

روغن‌ها و چربی‌ها از مهم ترین اجزای غذای انسان به شمار می رود. چربی‌ها در تمام سلول‌ها و بافت‌های بدن وجود دارند. روغن‌ها  به عنوان ماده مغذی تامین کننده انرژی بوده و یک گرم  روغن یا چربی 9کیلو کالری انرژی تولید می کند. روغن‌های گیاهی منبع خوبی از ویتامینE   هستند. چربی‌ها با تمام مزایایی که دارند، مضراتی نیز دارند. بنابراین در مصرف چربی‌ها باید نهایت احتیاط را داشته باشیم. مصرف بیش از حدنیاز چربی‌ها و روغن‌ها سبب افزایش کلسترول، اضافه وزن و چاقی، افزایش خطر بروز بیماری قلبی – عروقی، برخی از سرطان‌ها و ... می شود. به همین دلیل برای حفظ و ارتقای سلامت تغذیه ای، لازم است اصول کلی و اولیه را در مورد روغن‌ها، نحوه مصرف و نگهداری آنها دانست.

پنج‌شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
Thursday, June 27, 2019
behafarinco

 


 

بسته بندی انواع روغن


 

 در این قسمت مطلبی راجع به بسته بندی روغن‌ها که به دو دسته روغن های خوراکی و روغن موتور تقسیم می شوند.


 

روغن‌های خوراکی

روغن‌ها و چربی‌ها از مهم ترین اجزای غذای انسان به شمار می رود. چربی‌ها در تمام سلول‌ها و بافت‌های بدن وجود دارند. روغن‌ها  به عنوان ماده مغذی تامین کننده انرژی بوده و یک گرم  روغن یا چربی 9کیلو کالری انرژی تولید می کند. روغن‌های گیاهی منبع خوبی از ویتامین  هستند. چربی‌ها با تمام مزایایی که دارند، مضراتی نیز دارند. بنابراین در مصرف چربی‌ها باید نهایت احتیاط را داشته باشیم. مصرف بیش از حدنیاز چربی‌ها و روغن‌ها سبب افزایش کلسترول، اضافه وزن و چاقی، افزایش خطر بروز بیماری قلبی – عروقی، برخی از سرطان‌ها و ... می شود. به همین دلیل برای حفظ و ارتقای سلامت تغذیه ای، لازم است اصول کلی و اولیه را در مورد روغن‌ها، نحوه مصرف و نگهداری آنها دانست.مقدار مصرف چربی و روغن برای یک فرد سالم حدود 70گرم در روز پیشنهاد می شود. علت زیان آور بودن روغن‌ها وجود اسیدهای چرب در آنهاست. بنابراین لازم است روغنی انتخاب کنیم که میزان اسیدهای چرب آن کمتر باشد. روغن مایع نسبت به روغن جامد مضرات کمتری دارد. انواع روغن های خوراکی مایع برای پخت غذا مناسب هستند. اولویت استفاده از روغن‌های مایع در پخت غذا عبارت است از روغن زیتون، کنجد، ذرت، آفتابگردان و سویا. برای سرخ کردن موادغذایی لازم است از روغن مایع مخصوص سرخ کردنی استفاده کنیم. اگر روغن مایع مخصوص سرخ کردنی در دسترس نبود می توان از روغن نیمه جامد خوراکی استفاده کرد به شرط آنکه حرارت اجاق کم باشد و زمان سرخ کردن کوتاه باشد.


 

نکات در مورد بسته بندی روغن:

برچسب روی روغن را به دقت بخوانید. روی برچسب باید نام و نوع فرآورده، شماره پروانه ساخت وزارت بهداشت، نشان استاندارد، نام کارخانه، شرایط نگهداری و مصرف، تاریخ تولید و انقضا، مشخصات تغذیه ای درج شده باشد. همچنین به نوع ظرف و بسته بندی روغن‌ها توجه کنید. ظرف نگهداری روغن باید سالم و غیرقابل نفوذ به نور، حرارت و هوا باشد. روغن مابع نباید در ظروف شفاف نگهداری شود. دقت کنید ظرف روغن و حجم آن کم باشد. هنگام مصرف به رنگ و بوی روغن توجه کنید . روغن‌های مایع باید شفاف باشند. بوی تند روغن می تواند نشانه گذشت زمانی طولانی از تولید،‌کامل نبودن فرآیند تصفیه و یا فساد ناشی از آلودگی باشد. بوی بد در روغن نامطلوب است و فساد محسوب می شود.


 

بسته بندی انواع روغن موتور

عوامل موثر در مدت زمان كاركرد و تعویض روغن موتور :

شرایط كاری موتور مانند : رانندگی با سرعت بالا، رانندگی با بار بیش از حد استاندارد در جاده هایی با شیب زیاد ، در جا كاركردن زیاد موتور در ترافیك های سنگین ، رانندگی با سرعت بالا در هوای سرد قبل از گرم شدن روغن موتور ، خاموش روشن نمودن موتور به دفعات زیاد در هوای سرد و رانندگی در جاده های خاكی و گرد و غبار به مدت طولانی.

كیفیت احتراق موتور ( تنظیم به موقع موتور و رفع ایرادات برقی و سوخت رسانی )

كیفیت روغن موتور و سوخت مصرفی

كیفیت فیلتر های هوا و روغن و تعویض به موقع آنها


 

*  وظایف اصلی روغن موتور و نقش مواد افزودنی

۱- روانکاری و کاهش اصطکاک

۲- پاک کنندگی و معلق سازی

۳- انتقال حرارت

۴- باز دارندگی در برابر خوردگی و زنگ زدگی

۵- از بین بردن کف

*  تخمین عمر مفید روغن موتور

کیلومترکارکرد واقعی روغن به عوامل زیر بستگی دارد:

 کیفیت سوخت مصرفی

 درجا کارکردن موتور(ترافیک)


 


 

بسته بندی روغن، بسته بندی روغن خوراکی، بسته بندی روغن موتور، پرکن روغن، پرکن روغن موتور، روغن پرکن


 


 


 


 


 


ثبت سفارش

تماس با ما

آدرس: کیلومتر20 جاده قدیم کرج، شهرقدس،
بلوار 45 متری انقلاب، انتهای خیابان چمن، خیابان صنعت

تلفن:          46897086 -021

فکس:         46862890 -021

ایمیل:         info@behafarinco.ir

SANADATA | SanaCMS 7.3

بسته بندی,دستگاه های بسته بندی,سازنده دستگاه,بستهبندی,ماشین سازی به آفرین ,سازنده ماشین آلات,ماشین آلات صنعتی